Říjen 2014

Schleich Neschleich

31. října 2014 v 16:52 | Teddy Pie |  Kecy v kleci :)
No, tak zase píšu. Slibovala jsem fotky, ale dnes se budu věnovat tématu, a to sice: Modelům, které byly Schkeichu tak nějak ukradeny. Hádám, že určitě spoustu z vás vidělo koníka, s moldem i zbarveních schlacha, s trochu jiným stínováním, možná jinou velikostí v nějakém papírnictví(jako já) nebo hračkářství. A samozřejmě pod jinou značkou!
Co já jsem viděla tak všechno jsou to vyřazené modely, což je nejspíš ta dírka, kterou se sem dostávají prstíčky šmátralů, kterým se ony návrhy veleúspěšné firmy líbí, a protože už jsou vyřazení, není vyloučeno, že se firma práv na jejich vzhled nebo cosi vzdala. A pak si to jen honem rozrkást, protože malým dětem je přece jedno, jestli to má na bříšku nápsi Schleich, nebo jen MADE IN CHINA(ti koníci to tam mají opravdu velkými písmeny), často to ty děti vlastně ani nepřečnou, protýe jsou malé a jsou to pro ně jen načmárané obrázky.
Mě to ale jedno není!
Pro mě jsou Schleichové něčím jiným než stejně vypadající modely. Jsou něco víc, jsou součástí něčeho většího, než je jen podělaná firma bez vlastních nápadů. Jsou součástí velké Schleich rodiny, abych tak žekla.

Ale teď už k tomu, jak jsem k takovým, dvoum Schleichům Neschleichů přišla...

Před pár týdny jsme měly volnou hodinu, a moje nejlepší kamarádka chyběla, tak jsem s dalšími mími kamarádkami šla do pár kroků vzdáleného Alberta, spojeného s kadeřnictvím, sekáčem, zdavou výživou, drogerií a pírnictvím. Popřebovala jsem tuhy do kružítka, tak jsem šla do papírnictví, jedna kámoška do Alberta pro svačinu a další dvě stály před obchodem, protože se tam měla odehrát bitka našho spolužáka s jedním nepodstatným idiotem(stejně se nepoprali:))
No, a v tom paírnictví jsem si všimla figurek koní, které jste už nejspíš viděly. Asi nejznáměší z nich má natažený krk a je čumákem natažený k nebi. Z nich by bla fajn CMka, žekla jsem si, ale za nimi byla taková krabička....
Šáhla jsem po ní, a co nevidím, můj vysněný lipický hřebec! S mým vysněným Andaluským hřebcem(který byl ovšem velikosti Mini Whinnies). A koukala jsem na to jako opařená, nebo lépe řečeno uvařená :D
Napadlo mě, říct té prodavačce: "A víte že je to ukradnuté Schleichu?!" No, ale to mi přišlo jako stupidita, a tak mě napadlo, že si je prostě koupím, prohlédnu, a třeba přemaluju.
Jenže stáli nějakých 79 Kč a mě chybělo jen 24 Kč. No, tak OK. V peněžence nosím bezpočet drobásků, ale sesebou jsem měla jen tolik, kolik jsem potřebovala na tuhy do kružítka, alůe snad něco najdu v aktovce.
Ještě jsem hledala peníze po kamarádkách, prostě jsem se zeptala, jestli bnemají bna půjčení, ale neměly. No, to zas tak nevadilo.
Když jsme se vrátily do školy měli jsme ještě jednu hodinu a pak jsme mohli jít domů. Já v peněžence našla 24Kč(bětšinou to byly jednokoruny :D) a hurá do obchodu! A když jsem přišla, bylo tam dalších pár koní, zabalených v sáčku po dvou. Poznala jsem staré Hannoverské hříbě a sním byla nějaká klisna, pak taky starého oslíka s oslicí, a ještě tam byla kráva s teletem a sele s prasetem. Od jiné značky než koníci, al eot bylo stejně jedno.
Koupila jsem lipicána s andalusanem a hurá domů. Tam jsem je rozbalila, udělala důkladný průzkum aaaa....
No, nic. Dala jsem je na poličku :D


Nafotila jsem pár fotek mobilem, takže kvalita nic moc.
Ale můžete si je prohlédnou TADY, na rajčeti.
Omlouvám se za kvalitu fotek, ale je to focené mobilem :/

Ale příběh nekončí, dneska jsem projíždela stránky Bambule, ani nevím rpoč a narazila jsem na stejnou značku jako byly moji hřebci, a další okopírované Schleichy jen v jiném typu krabice. Označení: KONĚ, Š KUSY. A pipois? Sada obsahuje koníka s dvěma hříbátky. Vždiť to jesou hříbátka, ale zmenšení normalní koně! A většina je samozřejmě vyřazená(všichni kromě tinkerky, ale ta je na rok 2015 nová, takže starou vyřadí)A asi před rokem jsem v Dráčikovi viděla koníky, znovu od jiné firmy, a jeden z nich byl nápadně podobný staré arabské klisně. Obrázek jsem bohužel enašla, ale u Jeife se jmenuje Neonka, tak snad to pomůže.


No to je asi vše, jaký je váš názor na toto? Mimochodem to, co taky píšu o oněch právech jsou jen moje spekulace, netvrdím že je to pravda, je taky možné, že jim to Schleich dovolil, aby na tom vydělala další peníze. Ale já doufám, že to tak není.

No, tak se krásně a pište básně!

Vaše jemně naštvaná, ale stále veselá(logika neneí mím dobrým přítelem, často se hádáme :D)

Schleich 2015

21. října 2014 v 20:37 | Teddy Pie |  Hodnocení
Ahojda :)
Tak jsem zase tu. Nejak nám opadla aktivita, i když se musím přiznat, že ani já jsem nebyla nijak aktivní. Každopádně postrčena článkem od Kami jsem se rozhodla udělat hodnocení pár novinek Schleich 2015. Mě osobně to přijde, no... Popapované! Opravdu, hlavně spůsob jakým jsou koníci nabarvení mi připomíná papo koníky, i jejich postoj, a to že začínájí oživovat staré moldy, mi zase připomíná Breyera, který dokáže z jednoho moldu udělat miliony "naprosto odlišných" modelů.
teď už k hodnocení:

Mě se prostě jednoduše nelíbí... Prostě, ty tlusté strnulé nohy jako jsou například u fjordské klisny, a taky ta podivným spůsobem udělaná hříva... Ne, nelíbíé se mi.
Jé, Curly. Mám mocit, že jsem to nikdy nepsala, ale už dlouho si přeju, aby Schleich vyrobil Curlye. Jsou mi prostě blízcí, protože jsou hipoelergení a mamka má alergii na chlupy :D
Ale tenhle se mi moc nelíbí. Hlavně ten ocas, který mi připomíná ucho labradora.


Tak tenhle je dokonalý! :3 MOžná bych změla ty podivnou půlící čáru na nose, ale jinak je božský, určitě k nám na ranch zavítáTen mi přijde taky krásný, jen mi k jeho postavě nesedí ty rousy.. Jinak opravdu povedený, taky o něj budu usilovat!WTF? To je tak jdiné co mě napadá. To je, to je, prostě hrozný. Nesedí mi barva, protože kterémová(OK, asi to měla bít bílá) mi porostě k šedé nesedí. Taky ona šílená hlava hříběte a už tu jednou kritizovaný ocas. A plus postavení nohou. U drezurního koně dobře, přijala bych to, ale u hříběte ?! Zvlášt ta podivně natažená zadní noha! Mě tohle hříbě se šílených výrazem ve tváři připadá dost strašidelné!


Jak jsem říkala o těch Curlyích... Znáte to jak se na něco hrozně těšíta a pak se to všecko naprosto..... No, tohle je napůl ten případ, Není dokolaý, má postavení nohou trochu jako Headly Britania(Odpusťe případnou chybu), a na něj mi to prostě nesedí. A taky mi svým nadsazeným pozadím připomíná Quatera, ale nejsem znalyně, tak to neberte vážně :D Ale jinak je hezký, a nejspíš k nám také zavítá.Při pohledu na ocas tohoto koně mě napadne jen: Shirský hřebec. Ten má stejným stylem udělanou hřívu, a to mě se nikdy nelíbilo. Postoj mi zase připomíná Collectu. JInak OK, i když já bych si ho nekouopila.


A jsme u toho oživování starých modelů.... Ale kupodivu se mi docela líbí, takže je to další možnost nováčka,.

Ocas neudělali jako u ostatních hříbat, což ocenuju, ale jinak nijak extrasuper není. Uvidím jak bude vpadat v reálu, a možná k nám na ranch taky zavítá, jen pro něj zatím nemám matku :/Prostě chlaďas na výstavě :D Jinak taky povedej až na ten labradoří ucho ocas. Jinak OK.Přirozená komunikace. První co mě napadne. A pak ještě cirkus. Určitě se stane členem ranche :)
Nebýt té hřívy, tak bych to přijala, ale ta zapletená hříva a růžové gumičky jsou už vážně trochu moc!

Ňuňu! Tak ten je krásnej! I když ona zrzavá barva na ocase se moc nevyvedla, uvidíme v reále, jinak jeden z vyvolených :DNoooo, tak to není dobrý..... Hlavně ta dvouvrstvá hříva, a ten poviný ocas, a úpodivně natočená hlava se šíleným výrazema to všechno ostatní... Prostě je takovej divnej, i ten postoj mi na něj prostě nesedí.Zase starý mold s novou barvou. Já starý model nevlastrním, ale líbí se mi víc než tento. Hlavně kvůli té černé hlavě a rozdílné barvy ocasu a hříví, čehož nejsem příznivcem
Tak to by byli novinky. Které se líbí vám? Docela by mě to zajímalo :)
Ale o čem opravdu nemám tušení- proč má schleich potřebu vyrábět stále nové Shetlady(pokud oni poníci nejsou Shetlandové, tak se omlouvám). Vždiť letošní tam jsou jen jeden rok!

Ale jinak mě osobně se nelíbí, jak poslední dobou schleich dělá vrory srsti výrázné, já jsem příznivce hladších modelů. Ale jinak novinky vítám celkem příznivěm. Můj jediný problém je že si teď přeju okolo 20-ti koní, z čehož polovina buď už vyřezená je nebo se kvůlinovinkám vyřadí. Nestíháme nakupovat :D

Mimochodem přichází listopad, a prodávat se začnou..... Jezdecké sety 2014!!!! Já mám vyhlídnutý westernový set a ten s tou holčičkou v bezpečnostní vestě.


JInak jsem fotila. Nic moc, ale OK, takže fotky čekejte asi za týden, asi víc, nemám moc čas a náladu psát, i když délka tohoto článku tomu příliš nenasvědčuje.


Tak já už končím! :D


Vaše upovídaná

Velká Pardubická

11. října 2014 v 19:26 | Teddy Pie |  Kecy v kleci :)
Zítra se jede Velká pardubická! Já vím že to všichni víte, ale já jsem tak nadšená! Minule jsem byla na Velké poprvé, a byla jsem tak nadšená, že letos jedu zas :3 Pojede někdo taky, a komu fandíte? Já jsem fanoušek Orphee a taky Sherona, který měl jet, ale nepojede, protože nemá jezdce... Je ze stáje kde jezdím, proto jsem mu tak fandila :D
Tak se mějte, a stejně jako moje kamarádka, se celou dobu nehněte od televize a sledujte Velkou Pardubickou!
Vím že je to článek tak trochu an nic, za to se omlouvám, ale nemám fotky protože píšu z mobilu...
Vaše šťastná a potrhlá

Set na Rose

1. října 2014 v 16:28 | Teddy Pie |  Výrobky
Tak je tu další výrobek :) Tentokrát to začalo tak, že jsem chtěla vyrobyt arabský set. Eh, ale arabku ani araba nemám, tak jsem vyrobila takový podivný bezejmenný set.... (a taqky se mi ten arabský zdál moc složitý:)Promiňte mi to málo textu, ale píšu na počítači ve škole, protže ten doma je požád rozbitý, a mám málo času.
Mimochodem chtěli byste Challenge? Jestli jo tak do komentu klidně napište jaké :)
Vaše